Atšķirības starp "Arhēgēts" versijām

No ''Vēsture''
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt
(jauns šķirklis)
 
m
1. rindiņa: 1. rindiņa:
'''Arhakets''' - augstākā amatpersona [[Sparta|Spartā]], augstākais karavadonis, neierobežots [[monarhs]] kara laikā. [[Historiogrāfija|Historiogrāfijā]] bieži dēvēts par "valdnieku". Vienlaicīgi  bija 2 ''arhaketi''. Tituls un statuss bija mantojami, taču ja indivīds nebija kompetents pildīt savus pienākumus, [[apela]] to atcēla un ievēlēja tā vietā citu. Ar laiku tas pārtapa no titula par vēlētu (uz 8 gadu termiņu) amatu). ''Arhakets'' piedalījās arī [[gerūsija]]s darbā.
+
'''Arhakets''' (sengr. ''ajrcagevtai'') - augstākā amatpersona [[Sparta|Spartā]], augstākais karavadonis, neierobežots [[monarhs]] kara laikā. [[Historiogrāfija|Historiogrāfijā]] bieži dēvēts par "valdnieku". Vienlaicīgi  bija 2 ''arhaketi''. Tituls un statuss bija mantojami, taču ja indivīds nebija kompetents pildīt savus pienākumus, [[apela]] to atcēla un ievēlēja tā vietā citu. Ar laiku tas pārtapa no titula par vēlētu (uz 8 gadu termiņu) amatu). ''Arhakets'' piedalījās arī [[gerūsija]]s darbā.
  
 
== Literatūra ==
 
== Literatūra ==

Versija, kas saglabāta 2009. gada 10. janvāris, plkst. 12.40

Arhakets (sengr. ajrcagevtai) - augstākā amatpersona Spartā, augstākais karavadonis, neierobežots monarhs kara laikā. Historiogrāfijā bieži dēvēts par "valdnieku". Vienlaicīgi bija 2 arhaketi. Tituls un statuss bija mantojami, taču ja indivīds nebija kompetents pildīt savus pienākumus, apela to atcēla un ievēlēja tā vietā citu. Ar laiku tas pārtapa no titula par vēlētu (uz 8 gadu termiņu) amatu). Arhakets piedalījās arī gerūsijas darbā.

Literatūra

  • Valsts un tiesību vēsture jēdzienos un terminos. / Sast. P.Valters. - Divergens, Rīga, 2001., 82. lpp.

Resursi internetā par šo tēmu