Atšķirības starp "Demogrāfija" versijām

No ''Vēsture''
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt
(jauns šķirklis)
 
m
1. rindiņa: 1. rindiņa:
'''Demogrāfija''' (no sengr. "tautas aprakstīšana") - zinātne par izmaiņām sabiedrībā. ''Demogrāfija'' pēta iedzīvotāju izmaiņas gan kopumā, gan arī atsevišķu iedzīvotāju grupu izmaiņas, raksturojot tās kvantitatīvi un kvalitatīvi. Pēta iedzīvotāju skaitu, ģeogrāfisko izvietojumu un sastāvu pēc sociālajiem slāņiem, grupām, izglītības, nodarbošanās, dzimuma un vecuma, valodas, ģimenes stāvokļa, kultūras līmeņa utt.
+
'''Demogrāfija''' (no sengr. ''δέμος''  + ''ράφω'' - "tautas aprakstīšana") - zinātne par izmaiņu likumsakarībām sabiedrībā. ''Demogrāfija'' pēta iedzīvotāju izmaiņas gan kopumā, gan arī atsevišķu iedzīvotāju grupu izmaiņas, raksturojot tās kvantitatīvi un kvalitatīvi. Pēta iedzīvotāju skaitu, ģeogrāfisko izvietojumu un sastāvu pēc sociālajiem slāņiem, grupām, izglītības, nodarbošanās, dzimuma un vecuma, valodas, ģimenes stāvokļa, kultūras līmeņa utt. Terminu ieviesis 1855. gadā A.Gijārs (fr. ''A. Guillard, Eléments de statistique humaine ou Démographie comparée?''), kā "sabiedrības matemātisku izpēti".
  
 
== Literatūra par šo tēmu ==
 
== Literatūra par šo tēmu ==
  
 
* Filozofijas vārdnīca. / red. Rozentāls M., Judins P. - Latvijas valsts izdevniecība: Rīga, 1964., 77.-78. lpp.
 
* Filozofijas vārdnīca. / red. Rozentāls M., Judins P. - Latvijas valsts izdevniecība: Rīga, 1964., 77.-78. lpp.
 +
 +
== Resursi internetā par šo tēmu ==
 +
 +
* [http://www.socio.msu.ru/?s=main&p=chair-i Московский государственный университет, Кафедра социологии семьи и демографии социологического факультета]
 +
* [http://www.demographia.ru/ Институт демографических исследований]
 +
* [http://www.demographia.ru/articles_N/index.html?idR=13 Научный интернет-журнал «Демографические исследования»]
  
 
[[Kategorija:Vēstures zinātne]]
 
[[Kategorija:Vēstures zinātne]]

Versija, kas saglabāta 2009. gada 6. maijs, plkst. 12.30

Demogrāfija (no sengr. δέμος + ράφω - "tautas aprakstīšana") - zinātne par izmaiņu likumsakarībām sabiedrībā. Demogrāfija pēta iedzīvotāju izmaiņas gan kopumā, gan arī atsevišķu iedzīvotāju grupu izmaiņas, raksturojot tās kvantitatīvi un kvalitatīvi. Pēta iedzīvotāju skaitu, ģeogrāfisko izvietojumu un sastāvu pēc sociālajiem slāņiem, grupām, izglītības, nodarbošanās, dzimuma un vecuma, valodas, ģimenes stāvokļa, kultūras līmeņa utt. Terminu ieviesis 1855. gadā A.Gijārs (fr. A. Guillard, Eléments de statistique humaine ou Démographie comparée?), kā "sabiedrības matemātisku izpēti".

Literatūra par šo tēmu

  • Filozofijas vārdnīca. / red. Rozentāls M., Judins P. - Latvijas valsts izdevniecība: Rīga, 1964., 77.-78. lpp.

Resursi internetā par šo tēmu