Atšķirības starp "Divpadsmit tabulu likumi" versijām

No ''Vēsture''
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt
m
m
1. rindiņa: 1. rindiņa:
'''Divpadsmit tabulu likumi''' (''Leges duodecim tabularum'') - [[Senā Roma|Senās Romas]] tiesību apkopojums, sastādīts ap 451.-450. g.p.m.ē., kas bija pamatā visai turpmākajai [[Romiešu tiesības|romiešu tiesību]] attīstībai. Oriģināls nav saglabājies, bet saturs rekonstruēts no citiem avotiem. Satur sakrālo tiesīb, procesuālo, īpašuma, laulības un ģimenes tiesību normas. Uzskaitīti arī kriminālnoziedzīgie nodarījumi un par tiem paredzētie sodi.
+
'''Divpadsmit tabulu likumi''' (''Leges duodecim tabularum'') - senākā zināmā [[Senā Roma|Senās Romas]] tiesību [[kodifikācija]]s uz [[Kvirītu tiesības|lvirītu tiesību]] bāzes, sastādīta ap 451.-450. g.p.m.ē., kas bija pamatā visai turpmākajai [[Romiešu tiesības|romiešu tiesību]] attīstībai. Oriģināls nav saglabājies, bet saturs rekonstruēts no citiem avotiem. Satur sakrālo tiesību, procesuālo, īpašuma, laulības un ģimenes tiesību normas. Uzskaitīti arī kriminālnoziedzīgie nodarījumi un par tiem paredzētie sodi.
  
 
== Literatūra par šo tēmu ==
 
== Literatūra par šo tēmu ==
  
 
* Valsts un tiesību vēsture jēdzienos un terminos. / Sast. P.Valters. - Divergens: Rīga, 2001., 164. lpp.
 
* Valsts un tiesību vēsture jēdzienos un terminos. / Sast. P.Valters. - Divergens: Rīga, 2001., 164. lpp.
 +
* Zemītis G. Ārvalstu valsts un tiesību vēsture. – Rīga, 2004.
  
 
== Resursi internetā par šo tēmu ==
 
== Resursi internetā par šo tēmu ==
  
 
[[Kategorija:Tiesību akti un kodeksi]]
 
[[Kategorija:Tiesību akti un kodeksi]]

Versija, kas saglabāta 2010. gada 12. decembris, plkst. 17.08

Divpadsmit tabulu likumi (Leges duodecim tabularum) - senākā zināmā Senās Romas tiesību kodifikācijas uz lvirītu tiesību bāzes, sastādīta ap 451.-450. g.p.m.ē., kas bija pamatā visai turpmākajai romiešu tiesību attīstībai. Oriģināls nav saglabājies, bet saturs rekonstruēts no citiem avotiem. Satur sakrālo tiesību, procesuālo, īpašuma, laulības un ģimenes tiesību normas. Uzskaitīti arī kriminālnoziedzīgie nodarījumi un par tiem paredzētie sodi.

Literatūra par šo tēmu

  • Valsts un tiesību vēsture jēdzienos un terminos. / Sast. P.Valters. - Divergens: Rīga, 2001., 164. lpp.
  • Zemītis G. Ārvalstu valsts un tiesību vēsture. – Rīga, 2004.

Resursi internetā par šo tēmu