Atšķirības starp "Dzenbudisms" versijām

No ''Vēsture''
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt
(jauns šķirklis)
 
m
1. rindiņa: 1. rindiņa:
'''Dzen''' jeb '''dzen budisms''' - viens no [[Budisms|budisma]] virzieniem. Izveidojies Ķīnā VI gs. (t.s. ''čaņ budisms''). Izplatīts Korejā, Japānā, Indoķīnā. Atšķirība, ka koncepcijas pamatā ir "acumirklīga apskaidrība" (jap. ''satori''), kas var ļaut īstenot [[Astoņjoslu Ceļš|Astoņjoslu Ceļu]] vienā mirklī - tas ir dzen sekotāju ideāls, ko sasniedz retais.
+
'''Dzen''' jeb '''dzenbudisms''' - viens no [[Budisms|budisma]] virzieniem. Izveidojies Ķīnā VI gs. (t.s. ''čaņ budisms''). Izplatīts Korejā, Japānā, Indoķīnā. Atšķirība, ka koncepcijas pamatā ir "acumirklīga apskaidrība" (jap. ''satori''), kas var ļaut īstenot [[Astoņjoslu Ceļš|Astoņjoslu Ceļu]] vienā mirklī - tas ir dzen sekotāju ideāls, ko sasniedz retais.
  
 
== Literatūra par šo tēmu ==
 
== Literatūra par šo tēmu ==

Versija, kas saglabāta 2009. gada 15. maijs, plkst. 16.26

Dzen jeb dzenbudisms - viens no budisma virzieniem. Izveidojies Ķīnā VI gs. (t.s. čaņ budisms). Izplatīts Korejā, Japānā, Indoķīnā. Atšķirība, ka koncepcijas pamatā ir "acumirklīga apskaidrība" (jap. satori), kas var ļaut īstenot Astoņjoslu Ceļu vienā mirklī - tas ir dzen sekotāju ideāls, ko sasniedz retais.

Literatūra par šo tēmu

  • Filozofijas vārdnīca. / red. Rozentāls M., Judins P. – Latvijas valsts izdevniecība: Rīga, 1964., 95. lpp.

Resursi internetā par šō tēmu