Atšķirības starp "Erāriji" versijām

No ''Vēsture''
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt
m (Jauna lapa: '''Erāriji''' (lat. aerarii'') - pēc Servija Tullija ieviestās cenza sistēmas izveidots iedzīvotāju slānis bez politiskajām tiesībām, kas nemaksāja cenza n...)
 
m
1. rindiņa: 1. rindiņa:
'''Erāriji''' (lat. aerarii'') - pēc [[Servijs Tullijs|Servija Tullija]] ieviestās cenza sistēmas izveidots iedzīvotāju slānis bez politiskajām tiesībām, kas nemaksāja cenza nodokļus, bet galvasnaudu (''tributum in capita''), kuras lielumu noteica [[cenzors]]. Erārijiem bija liegta iespēja piedalīties politiskajā dzīvē un ieņemt valsts amatus, kā arī dienēt armijā.
+
'''Erāriji''' (lat. ''aerarii'') - pēc [[Servijs Tullijs|Servija Tullija]] ieviestās cenza sistēmas izveidots iedzīvotāju slānis bez politiskajām tiesībām, kas nemaksāja cenza nodokļus, bet galvasnaudu (''tributum in capita''), kuras lielumu noteica [[cenzors]]. Erārijiem bija liegta iespēja piedalīties politiskajā dzīvē un ieņemt valsts amatus, kā arī dienēt armijā.
  
 
== Komentāri ==
 
== Komentāri ==

Versija, kas saglabāta 2008. gada 27. augusts, plkst. 19.30

Erāriji (lat. aerarii) - pēc Servija Tullija ieviestās cenza sistēmas izveidots iedzīvotāju slānis bez politiskajām tiesībām, kas nemaksāja cenza nodokļus, bet galvasnaudu (tributum in capita), kuras lielumu noteica cenzors. Erārijiem bija liegta iespēja piedalīties politiskajā dzīvē un ieņemt valsts amatus, kā arī dienēt armijā.

Komentāri

Erāriju institūts bija nepieciešams, lai arī ārpus valsts politiskās dzīves esošos indivīdus, atkarībā no to turīguma pakāpes, iesaistītu valsts uzturēšanā.

Kā sodu par nodarījumu, arī pilntiesīgos pilsoņus varēja ieskaitīt erārijos.

Literatūra

  • Valsts un tiesību vēsture jēdzienos un terminos. / Sast. P.Valters. / - Rīga: Divergens, 2001., 10. lpp.