Atšķirības starp "Faraons" versijām

No ''Vēsture''
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt
m (Resursi internetā par šo tēmu)
m
1. rindiņa: 1. rindiņa:
'''Faraons''' (segr. ''Φαραώ'' - ''pharaon''; no senēģipt. ''per-aa'' - "lielais nams") - Saules dieva dēla Gora iemiesojums Zemes virsū, Ozīrisa mantinieks, augstākais Senās Ēģiptes valsts zemes un cilvēku resursu pārvaldītājs. Vārds "faraons" bija senebreju un asīriešu apzīmējums [[Ēģiptes valsts|Senās Ēģiptes]] [[Monarhs|monarham]]. Paši senie ēģiptieši, runājot par savu valdnieku, tā vietā pieminēja ēku, kurā bija viņa rezidence: ''per-aa''.
+
'''Faraons''' (segr. ''Φαραώ'' - ''pharaon''; no senēģipt. ''per-aa'' - "lielais nams") - Saules dieva dēla Gora iemiesojums Zemes virsū, Ozīrisa mantinieks, augstākais Senās Ēģiptes valsts zemes un cilvēku resursu pārvaldītājs. Vārds "faraons" bija senebreju un asīriešu apzīmējums [[Ēģiptes valsts|Senās Ēģiptes]] [[Monarhs|monarham]]. Paši senie ēģiptieši, runājot par savu valdnieku, tā vietā pieminēja viņa rezidenci: ''per-aa''.
  
 
== Literatūra ==
 
== Literatūra ==

Versija, kas saglabāta 2009. gada 8. janvāris, plkst. 22.41

Faraons (segr. Φαραώ - pharaon; no senēģipt. per-aa - "lielais nams") - Saules dieva dēla Gora iemiesojums Zemes virsū, Ozīrisa mantinieks, augstākais Senās Ēģiptes valsts zemes un cilvēku resursu pārvaldītājs. Vārds "faraons" bija senebreju un asīriešu apzīmējums Senās Ēģiptes monarham. Paši senie ēģiptieši, runājot par savu valdnieku, tā vietā pieminēja viņa rezidenci: per-aa.

Literatūra

  • Valsts un tiesību vēsture jēdzienos un terminos. / Sast. P.Valters. - Divergens, Rīga, 2001., 82. lpp.

Resursi internetā par šo tēmu