Atšķirības starp "Franki" versijām

No ''Vēsture''
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt
m
m
1. rindiņa: 1. rindiņa:
'''Franki''' - [[Ģermāņi|ģermāņu]] [[Cilts|cilšu]] grupa, kas pēc valodas un kultūras īpatnībām parādās Centrāleiropā pārējo ģermāņu vidū aptuveni III gs. Vispārējā haosā, kāds valdīja bijušās [[Senā Roma|Romas impērijas]] kādreizējās rietumu provincēs IV gs., franki iebruka un iegaroja [[Gallija|Galliju]]. Vēl V gs. atsevišķi izdalās vairākas franku grupas, no kurām ievērojamākās bija "ripuaru" jeb "piekrastes" franki, kas apdzīvoja Reinas un Mozeles upju baseinu piekrastes no Ķelnes līdz Maincai un saliešu jeb rietumu franki, kas apdzīvoja mūsdienu Beļģijas teritoriju. V gs. sākās šo grupu saplūšana vienā franku etnosā.
+
'''Franki''' - [[Ģermāņi|ģermāņu]] [[Cilts|cilšu]] grupa, kas pēc valodas un kultūras īpatnībām parādās Centrāleiropā pārējo ģermāņu vidū aptuveni III gs. Vispārējā haosā, kāds valdīja bijušās [[Senā Roma|Romas impērijas]] kādreizējās rietumu provincēs IV gs., franki iebruka un iekaroja [[Gallija|Galliju]]. Vēl V gs. atsevišķi izdalās vairākas franku grupas, no kurām ievērojamākās bija "ripuaru" jeb "piekrastes" franki, kas apdzīvoja Reinas un Mozeles upju baseinu piekrastes no Ķelnes līdz Maincai un saliešu jeb rietumu franki, kas apdzīvoja mūsdienu Beļģijas teritoriju. V gs. sākās šo grupu saplūšana vienā franku etnosā.
  
 
[[Kategorija:Tautas, ciltis]]
 
[[Kategorija:Tautas, ciltis]]

Versija, kas saglabāta 2009. gada 1. oktobris, plkst. 14.46

Franki - ģermāņu cilšu grupa, kas pēc valodas un kultūras īpatnībām parādās Centrāleiropā pārējo ģermāņu vidū aptuveni III gs. Vispārējā haosā, kāds valdīja bijušās Romas impērijas kādreizējās rietumu provincēs IV gs., franki iebruka un iekaroja Galliju. Vēl V gs. atsevišķi izdalās vairākas franku grupas, no kurām ievērojamākās bija "ripuaru" jeb "piekrastes" franki, kas apdzīvoja Reinas un Mozeles upju baseinu piekrastes no Ķelnes līdz Maincai un saliešu jeb rietumu franki, kas apdzīvoja mūsdienu Beļģijas teritoriju. V gs. sākās šo grupu saplūšana vienā franku etnosā.