Atšķirības starp "Indulgence" versijām

No ''Vēsture''
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt
m
m
1. rindiņa: 1. rindiņa:
'''Indulgence''' (lat. ''indulgentia'' - "žēlastība"; an. ''indulgence'', kr. ''индульгенция'') - Eiropas kristietībā viduslaikos sākotnēji pastrādāto un pat vēl nepastrādāto grēku atlaišana par īpašiem nopelniem ticības labā. Vēlajos viduslaikos grēku atlaide par naudas ziedojumu Baznīcai labdarības mērķiem (bija izstrādāts pat cenrādis, par kādu summu atlaiž kādus grēkus un uz cik ilgu laiku). Tā kā indulgenču sistēma bija viens no neapmierinātības iemesliem, kas inspirēja [[Reformācija|Reformāciju]], [[Romas katoļu baznīca]] 1567. gadā atteicās no indulgenču tirdzniecības prakses.
+
'''Indulgence''' (lat. ''indulgentia'' - "žēlastība"; an. ''indulgence'', kr. ''индульгенция'') - Eiropas kristietībā viduslaikos sākotnēji pastrādāto un pat vēl nepastrādāto grēku atlaišana par īpašiem nopelniem ticības labā. Vēlajos viduslaikos indulgences sāka piešķirt par naudas ziedojumu Baznīcai labdarības mērķiem (bija izstrādāts pat cenrādis, par kādu summu atlaiž kādus grēkus un uz cik ilgu laiku). Tā kā indulgenču sistēma bija viens no neapmierinātības iemesliem, kas inspirēja [[Reformācija|Reformāciju]], [[Romas katoļu baznīca]] 1567. gadā atteicās no indulgenču tirdzniecības prakses.
  
 
[[Kategorija:Kristietība]]
 
[[Kategorija:Kristietība]]

Versija, kas saglabāta 2020. gada 11. marts, plkst. 17.09

Indulgence (lat. indulgentia - "žēlastība"; an. indulgence, kr. индульгенция) - Eiropas kristietībā viduslaikos sākotnēji pastrādāto un pat vēl nepastrādāto grēku atlaišana par īpašiem nopelniem ticības labā. Vēlajos viduslaikos indulgences sāka piešķirt par naudas ziedojumu Baznīcai labdarības mērķiem (bija izstrādāts pat cenrādis, par kādu summu atlaiž kādus grēkus un uz cik ilgu laiku). Tā kā indulgenču sistēma bija viens no neapmierinātības iemesliem, kas inspirēja Reformāciju, Romas katoļu baznīca 1567. gadā atteicās no indulgenču tirdzniecības prakses.