Atšķirības starp "Klēruhija" versijām

No ''Vēsture''
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt
(jauns šķirklis)
 
 
1. rindiņa: 1. rindiņa:
'''Klēruhija''' (sengr. ''klērūchia'', no ''klēros'', "zemes gabals" + ''echein'', "piederēt") - militāra apmetne, [[kolonija]] [[Hellāda|Hellādā]] VI-IV gs.p.m.ē. ''Klēruhijas'' tika izveidotas pakļauto un sabiedroto valstu teritorijā, lai nodrošinātu militāru un politisku kontroli pār to (šo praksi īstenoja galvenokārt [[Atēnu valsts]]). ''Klēruhiju'' iedzīvotāji saglabāja [[metropole]]s pilsonību.
+
'''Klēruhija''' (sengr. κληρουχία – klērūchia, no κληρός – klēros, "zemes gabals" + ἔχω – echō, "piederēt") - militāra apmetne, [[kolonija]] [[Hellāda|Helladā]] VI-IV gs. p.m.ē. ''Klēruhijas'' tika izveidotas pakļauto un sabiedroto valstu teritorijā, lai nodrošinātu militāru un politisku kontroli pār to (šo praksi īstenoja galvenokārt [[Atēnu valsts]]). ''Klēruhiju'' iedzīvotāji saglabāja [[metropole]]s pilsonību.
  
 
== Literatūra ==
 
== Literatūra ==

Pašreizējā versija, 2009. gada 11. janvāris, plkst. 00.25

Klēruhija (sengr. κληρουχία – klērūchia, no κληρός – klēros, "zemes gabals" + ἔχω – echō, "piederēt") - militāra apmetne, kolonija Helladā VI-IV gs. p.m.ē. Klēruhijas tika izveidotas pakļauto un sabiedroto valstu teritorijā, lai nodrošinātu militāru un politisku kontroli pār to (šo praksi īstenoja galvenokārt Atēnu valsts). Klēruhiju iedzīvotāji saglabāja metropoles pilsonību.

Literatūra

  • Valsts un tiesību vēsture jēdzienos un terminos. / Sast. P.Valters. - Divergens: Rīga, 2001., 68. lpp.