Atšķirības starp "Kudurra" versijām

No ''Vēsture''
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt
m
m
 
(2 starpversijas, ko mainījis viens dalībnieks, nav parādītas)
1. rindiņa: 1. rindiņa:
'''Kudurra''' (burt. "robežas akmens"; kr. ''кудурру'') - akmens stēla, novietota uz teritorijas robežas, kurā iekalts teksts ar attiecīgās teritorijas pārvaldnieka vai tempļu privilēģijām un tiesībām uz šo teritoriju, kalpoja reizē kā tiesību apliecinājums un robežzīme. Parādās [[Babilonija|Babilonijā]] t.s. ''kasītu dinastijas'' laikā, ap XVI gs. p.m.ē., kad valdnieki sāka piešķirt atsevišķas pakļautās teritorijas saviem tuvākajiem līdzgaitniekiem mūža valdījumā, nošķirot tās no cilšu (''bitu'') zemēm.
+
[[Attēls:Kudurru_Michaux.png‎|right|thumb|200px|T.s. Mišo kudurra]]
 +
'''Kudurra''' (burt. "robežas akmens"; kr. ''кудурру'') - akmens stēla, novietota uz teritorijas robežas, kurā iekalts reliģisks vai juridisks teksts par attiecīgās teritorijas valdnieka, pārvaldnieka vai tempļu privilēģijām un tiesībām uz šo teritoriju, kalpoja reizē kā tiesību apliecinājums un robežzīme. Parādās [[Babilonija|Babilonijā]] t.s. ''kasītu dinastijas'' laikā, ap XVI gs. p.m.ē., kad valdnieki sāka piešķirt atsevišķas pakļautās teritorijas saviem tuvākajiem līdzgaitniekiem mūža valdījumā, nošķirot tās no cilšu (''bitu'') zemēm.
  
 
== Literatūra par šo tēmu ==
 
== Literatūra par šo tēmu ==
14. rindiņa: 15. rindiņa:
 
----
 
----
 
* [http://dic.academic.ru/dic.nsf/ruwiki/650772 Кудурру - Academic dictionaries and encyclopedias]
 
* [http://dic.academic.ru/dic.nsf/ruwiki/650772 Кудурру - Academic dictionaries and encyclopedias]
 +
* [http://historic.ru/books/item/f00/s00/z0000054/st174.shtml Экономика и вещественный строй. // Авдиев В.И. История Древнего Востока - Госполитиздат: Ленинград, 1953]
  
 
[[Kategorija:Vēstures avoti]]
 
[[Kategorija:Vēstures avoti]]

Pašreizējā versija, 2009. gada 24. augusts, plkst. 10.24

T.s. Mišo kudurra

Kudurra (burt. "robežas akmens"; kr. кудурру) - akmens stēla, novietota uz teritorijas robežas, kurā iekalts reliģisks vai juridisks teksts par attiecīgās teritorijas valdnieka, pārvaldnieka vai tempļu privilēģijām un tiesībām uz šo teritoriju, kalpoja reizē kā tiesību apliecinājums un robežzīme. Parādās Babilonijā t.s. kasītu dinastijas laikā, ap XVI gs. p.m.ē., kad valdnieki sāka piešķirt atsevišķas pakļautās teritorijas saviem tuvākajiem līdzgaitniekiem mūža valdījumā, nošķirot tās no cilšu (bitu) zemēm.

Literatūra par šo tēmu

  • Black J.A., Breckwoldt T. A concise dictionary of Akkadian. - Harrassowitz: Wiesbaden, 2000, ISBN 3-447-04264-8
  • Bahn Paul G. The Atlas of World Archaeology. - Checkmark Books: New York, 2000, p. 78. ISBN 0-8160-4051-6

  • Dietz-Otto Edzard. Geschichte Mesopotamiens. - C.H. Beck: München, 2004, ISBN 3-406-51664-5

Resursi internetā par šo tēmu