Atšķirības starp "Lubānas flotile" versijām

No ''Vēsture''
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt
(jauns šķirklis)
 
m
 
1. rindiņa: 1. rindiņa:
 
Latvijas armijas '''Lubānas flotile''' jeb '''Ezeru divizions''' - Latvijas Republikas jūras spēku vienība [[Latvijas Neatkarības karš|Latvijas Neatkarības kara]] laikā, [[Jūras nodaļa]]s pakļautībā, izveidota 1919. gada septembrī Latvijas Armijas atbalstīšanai cīņās pret Padomju 15. armiju Latgales frontē.
 
Latvijas armijas '''Lubānas flotile''' jeb '''Ezeru divizions''' - Latvijas Republikas jūras spēku vienība [[Latvijas Neatkarības karš|Latvijas Neatkarības kara]] laikā, [[Jūras nodaļa]]s pakļautībā, izveidota 1919. gada septembrī Latvijas Armijas atbalstīšanai cīņās pret Padomju 15. armiju Latgales frontē.
  
1919. gada 12. septembrī uz Lubānu atsūtīja [[Aiviekstes flotile]]s komandieri j-vltn. [[Puķītis Eduards|E.V.Puķīti]] ezeru flotiles noorganizešanai, vienlaicīgi ieceļot vinu par šīs flotiles komandieri. Tam līdzi devās j-ltn. Peteris Strazdiņš, j-Itn. Pēteris Līnis, j-Itn. Jānis Putniņš, j-ltn. Kārlis Dimis-Dimze un 14 kara jūrnieki - matroži, kā arī pārveda pārveda motorlaivas A-14 "Neptun" un A-15 "Kullon", kuras apbruņoja ar mīnmetējiem un ložmetējiem. 12. decembrī flotiles personālsastāvu papildināja ar j-ltn. Nikolaju Kesbergu un 5 matrožiem. Flotiles laivas piedalijās karadarbības operācijās, operējot Lubānas ezera un Aiviekstes upes akvatorijās. Operatīvā ziņā flotile bija pakļauta Lubānas apvidū operējošā pulka komandierim. 1920. gada 12. aprīlī Lubānas flotili - motorlaivas A-14 "Neptun", A-15 "Kullon" un A-16 "Ogre" - pārformēja par '''Ezeru divizionu''', par kura komandieri 17. augustā iecēla j-vltn, E.Barotāju.
+
1919. gada 12. septembrī uz Lubānu atsūtīja [[Aiviekstes flotile]]s komandieri j-vltn. [[Puķītis Eduards|E.V.Puķīti]] ezeru flotiles noorganizešanai, vienlaicīgi ieceļot viņu par šīs flotiles komandieri. Tam līdzi devās j-ltn. Peteris Strazdiņš, j-Itn. Pēteris Līnis, j-Itn. Jānis Putniņš, j-ltn. Kārlis Dimis-Dimze un 14 kara jūrnieki - matroži, kā arī pārveda pārveda motorlaivas A-14 "Neptun" un A-15 "Kullon", kuras apbruņoja ar mīnmetējiem un ložmetējiem. 12. decembrī flotiles personālsastāvu papildināja ar j-ltn. Nikolaju Kesbergu un 5 matrožiem. Flotiles laivas piedalijās karadarbības operācijās, operējot Lubānas ezera un Aiviekstes upes akvatorijās. Operatīvā ziņā flotile bija pakļauta Lubānas apvidū operējošā pulka komandierim. 1920. gada 12. aprīlī Lubānas flotili - motorlaivas A-14 "Neptun", A-15 "Kullon" un A-16 "Ogre" - pārformēja par '''Ezeru divizionu''', par kura komandieri 17. augustā iecēla j-vltn, E.Barotāju.
  
 
==== Literatūra par šo tēmu ====
 
==== Literatūra par šo tēmu ====

Pašreizējā versija, 2013. gada 19. janvāris, plkst. 23.05

Latvijas armijas Lubānas flotile jeb Ezeru divizions - Latvijas Republikas jūras spēku vienība Latvijas Neatkarības kara laikā, Jūras nodaļas pakļautībā, izveidota 1919. gada septembrī Latvijas Armijas atbalstīšanai cīņās pret Padomju 15. armiju Latgales frontē.

1919. gada 12. septembrī uz Lubānu atsūtīja Aiviekstes flotiles komandieri j-vltn. E.V.Puķīti ezeru flotiles noorganizešanai, vienlaicīgi ieceļot viņu par šīs flotiles komandieri. Tam līdzi devās j-ltn. Peteris Strazdiņš, j-Itn. Pēteris Līnis, j-Itn. Jānis Putniņš, j-ltn. Kārlis Dimis-Dimze un 14 kara jūrnieki - matroži, kā arī pārveda pārveda motorlaivas A-14 "Neptun" un A-15 "Kullon", kuras apbruņoja ar mīnmetējiem un ložmetējiem. 12. decembrī flotiles personālsastāvu papildināja ar j-ltn. Nikolaju Kesbergu un 5 matrožiem. Flotiles laivas piedalijās karadarbības operācijās, operējot Lubānas ezera un Aiviekstes upes akvatorijās. Operatīvā ziņā flotile bija pakļauta Lubānas apvidū operējošā pulka komandierim. 1920. gada 12. aprīlī Lubānas flotili - motorlaivas A-14 "Neptun", A-15 "Kullon" un A-16 "Ogre" - pārformēja par Ezeru divizionu, par kura komandieri 17. augustā iecēla j-vltn, E.Barotāju.

Literatūra par šo tēmu

  • Mūsu kara flotes 20 gadi. // Latvijas kareivis. Nr.178., 10.08.1939., 1.-2. lpp.
  • Priedītis Ē. Latvijas kara flote 1919-1940. - Militārās literatūras apgādes fonds: Rīga, 2004., 230 lpp. ISBN 9984010422

Resursi internetā par šo tēmu