Atšķirības starp "Ministru komiteja" versijām

No ''Vēsture''
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt
m
m
 
1. rindiņa: 1. rindiņa:
'''Ministru komiteja''' (kr. ''Комитет министров'') - valdība [[Krievijas impērija|Krievijas impērijā]] laikā no 1802. līdz 1906. gadam. Līdz 1812. gadam ''Ministru komitejas'' kompetence nebija precīzi definēta: [[Ministrs|ministri]] apsprieda un saskaņoja jautājumus, kurus kūrēja vairākas ministrijas vienlaikus. Laikā no 1857. līdz 1882. gadam (''Ministru padomes'' darbības laikā) ''Ministru komitejas'' funkcijas aprobežojās ar ikdienas administratīvajiem jautājumiem. 1905. gadā ''Ministru komitejas'' funkcijas pilnībā pārņēma [[Ministru padome]].
+
'''Ministru komiteja''' (kr. ''Комитет министров'') - valdība [[Krievijas impērija|Krievijas impērijā]] laikā no 1802. līdz 1906. gadam. Sastāvēja no [[Ministrs|ministriem]], valsts mantziņa, [[Ministrija|ministriju]] un atsevišķu [[Departaments|departamentu]] pārvaldniekiem (pēc 1810. gada arī [[Valsts padome]]s departamentu priekšsēdētāji, bet kopš 1812. gada arī [[Imperators|imperatora]] īpaši norīkotas personas). ''Ministriju komitejas'' sēdēs vienmēr piedalījās [[Sinode]]s oberprokurors. Līdz 1812. gadam ''Ministru komitejas'' kompetence nebija precīzi definēta: [[Ministrs|ministri]] apsprieda un saskaņoja jautājumus, kas nebija paredzēti likumdošanā vai skāra vairākas ministrijas vienlaikus. Laikā no 1857. līdz 1882. gadam (''Ministru padomes'' darbības laikā) ''Ministru komitejas'' funkcijas aprobežojās ar ikdienas administratīvajiem jautājumiem. 1905. gadā ''Ministru komitejas'' funkcijas pilnībā pārņēma [[Ministru padome]].
  
 
== Literatūra ==
 
== Literatūra ==

Pašreizējā versija, 2009. gada 14. februāris, plkst. 22.25

Ministru komiteja (kr. Комитет министров) - valdība Krievijas impērijā laikā no 1802. līdz 1906. gadam. Sastāvēja no ministriem, valsts mantziņa, ministriju un atsevišķu departamentu pārvaldniekiem (pēc 1810. gada arī Valsts padomes departamentu priekšsēdētāji, bet kopš 1812. gada arī imperatora īpaši norīkotas personas). Ministriju komitejas sēdēs vienmēr piedalījās Sinodes oberprokurors. Līdz 1812. gadam Ministru komitejas kompetence nebija precīzi definēta: ministri apsprieda un saskaņoja jautājumus, kas nebija paredzēti likumdošanā vai skāra vairākas ministrijas vienlaikus. Laikā no 1857. līdz 1882. gadam (Ministru padomes darbības laikā) Ministru komitejas funkcijas aprobežojās ar ikdienas administratīvajiem jautājumiem. 1905. gadā Ministru komitejas funkcijas pilnībā pārņēma Ministru padome.

Literatūra

  • Valsts un tiesību vēsture jēdzienos un terminos. / Sast. P.Valters. - Divergens, Rīga, 2001., 90. lpp.

Resursi internetā par šo tēmu