Atšķirības starp "Monarhs" versijām

No ''Vēsture''
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt
m
1. rindiņa: 1. rindiņa:
'''Monarhs''' (no sengr. μόνος - ''monos'', αρχός -"arhos", t.i. "viens valdnieks") - [[monarhija]]s valdnieks. Dažkārt par monarhu kļuva vēlēšanu ceļā. Jaunākajos laikos konstitucionālajās un parlamentārajās monarhijās ''monarha'' pilnvaras tika ierobežotas un faktiskā vara pakāpeniski nonāca [[Parlaments|parlamenta]] un valdības rokās.
+
'''Monarhs''' (no sengr. μόνος - monos, "viens", "vienīgais", ἄρχω - archō, "valdīt", t.i., "viens valdnieks") - [[monarhija]]s valdnieks. Dažkārt par monarhu kļuva vēlēšanu ceļā. Jaunākajos laikos konstitucionālajās un parlamentārajās monarhijās ''monarha'' pilnvaras tika ierobežotas, un faktiskā vara pakāpeniski nonāca [[Parlaments|parlamenta]] un valdības rokās.
  
 
== Literatūra ==
 
== Literatūra ==

Versija, kas saglabāta 2009. gada 10. janvāris, plkst. 22.55

Monarhs (no sengr. μόνος - monos, "viens", "vienīgais", ἄρχω - archō, "valdīt", t.i., "viens valdnieks") - monarhijas valdnieks. Dažkārt par monarhu kļuva vēlēšanu ceļā. Jaunākajos laikos konstitucionālajās un parlamentārajās monarhijās monarha pilnvaras tika ierobežotas, un faktiskā vara pakāpeniski nonāca parlamenta un valdības rokās.

Literatūra

  • Valsts un tiesību vēsture jēdzienos un terminos. / Sast. P.Valters. - Divergens, Rīga, 2001., 82. lpp.

Resursi internetā par šo tēmu