Atšķirības starp "Obroks" versijām

No ''Vēsture''
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt
m
m
 
1. rindiņa: 1. rindiņa:
'''Obroks''' (kr. ''оброк''; no ''речь'' - "runa", no snkr. "sarunāšana, vienošanās") - nodevas zemes kungam, [[rente]]s maksa naudā vai natūrā senkrievu zemēs par kāda saimnieciska objekta vai resursa izmantošanu. Avotos sastopam visai plašu ''obroku'' uzskaitījumu, piemēram: zemes obroks (''оброк земельный''), naudas obroks (''оброк денежный''), upes obroks (''оброк речной''), pirts (''оброк банный'') u.c., - atkarībā no rentējamā objekta vai tiesībām. [[Krievijas impērija|Krievijas impērijā]] dažviet saglabājās  līdz XIX gs. vidum.
+
'''Obroks''' (kr. ''оброк''; no ''речь'' - "runa", no snkr. "sarunāšana, vienošanās") - [[rente]]s maksa naudā vai natūrā senkrievu zemēs par kāda saimnieciska objekta vai resursa izmantošanu. Avotos sastopam visai plašu ''obroku'' uzskaitījumu, piemēram: zemes obroks (''оброк земельный''), naudas obroks (''оброк денежный''), upes obroks (''оброк речной''), pirts (''оброк банный'') u.c., - atkarībā no rentējamā objekta vai tiesībām. [[Krievijas impērija|Krievijas impērijā]] dažviet saglabājās  līdz XIX gs. vidum.
  
 
==== Literatūra par šo tēmu ====
 
==== Literatūra par šo tēmu ====

Pašreizējā versija, 2014. gada 4. jūnijs, plkst. 11.45

Obroks (kr. оброк; no речь - "runa", no snkr. "sarunāšana, vienošanās") - rentes maksa naudā vai natūrā senkrievu zemēs par kāda saimnieciska objekta vai resursa izmantošanu. Avotos sastopam visai plašu obroku uzskaitījumu, piemēram: zemes obroks (оброк земельный), naudas obroks (оброк денежный), upes obroks (оброк речной), pirts (оброк банный) u.c., - atkarībā no rentējamā objekta vai tiesībām. Krievijas impērijā dažviet saglabājās līdz XIX gs. vidum.

Literatūra par šo tēmu

  • Valsts un tiesību vēsture jēdzienos un terminos. / Sast. Valters P. - Divergens: Rīga, 2001., 208. lpp.

Resursi internetā par šo tēmu