Atšķirības starp "Pīķakaska" versijām

No ''Vēsture''
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt
m
m
1. rindiņa: 1. rindiņa:
'''Pīķakaska''' (vāc. ''Pickelhaube'') - [[Vācijas impērija]]s armijā un pašvaldību dienestos (policija, ugunsdzēsēji) lietots [[kaska]]s paveids, sedz galvas augšdaļu un sprandu, atstājot atsegtu sānu daļu, augšdaļā ar pīķveida izvirzījumu. Ieviesta [[Prūsijas karaliste|Prūsijas karalistē]] 1842. gadā ar karaļa Frīdriha Vilhelma IV dekrētu. Pamatmodeļi izgatavoti no ādas, kas pastiprināta ar metāla apdari. Sastopami arī apzeltīti, apsudraboti vai no metāla izgatavoti pīķakaskas modeļi. Turpmākajās desmitgadēs pīķakasku ieviesa arī Bādenes lielhercogistē, Oldenburgas lielhercogistē u.c. vācu valstīs. XIX gs. vidū un otrajā pusē pīķakasku sāka izmantot arī vairākās citās valstīs, piemēram, Krievijas impērijā, Zviedrijā, Norvēģijā, Čīlē, Meksikā, Kolumbijā u.c.
+
'''Pīķakaska''' (vāc. ''Pickelhaube'') - [[Vācijas impērija]]s armijā un pašvaldību dienestos (policija, ugunsdzēsēji) lietots [[kaska]]s paveids, sedz galvas augšdaļu un sprandu, atstājot atsegtu sānu daļu, augšdaļā ar pīķveida izvirzījumu. Ieviesta [[Prūsijas karaliste|Prūsijas karalistē]] 1842. gadā ar karaļa Frīdriha Vilhelma IV dekrētu. Pamatmodeļi izgatavoti no ādas, kas pastiprināta ar metāla apdari. Sastopami arī apzeltīti, apsudraboti vai no metāla izgatavoti pīķakaskas modeļi [[kirasieri]]em un augstākajiem virsniekiem. Turpmākajās desmitgadēs pīķakasku ieviesa arī Bādenes lielhercogistē, Oldenburgas lielhercogistē u.c. vācu valstīs. XIX gs. vidū un otrajā pusē pīķakasku sāka izmantot arī vairākās citās valstīs, piemēram, Krievijas impērijā, Zviedrijā, Norvēģijā, Čīlē, Meksikā, Kolumbijā u.c.
  
 
==== Resursi internetā par šo tēmu ====
 
==== Resursi internetā par šo tēmu ====

Versija, kas saglabāta 2013. gada 25. marts, plkst. 13.35

Pīķakaska (vāc. Pickelhaube) - Vācijas impērijas armijā un pašvaldību dienestos (policija, ugunsdzēsēji) lietots kaskas paveids, sedz galvas augšdaļu un sprandu, atstājot atsegtu sānu daļu, augšdaļā ar pīķveida izvirzījumu. Ieviesta Prūsijas karalistē 1842. gadā ar karaļa Frīdriha Vilhelma IV dekrētu. Pamatmodeļi izgatavoti no ādas, kas pastiprināta ar metāla apdari. Sastopami arī apzeltīti, apsudraboti vai no metāla izgatavoti pīķakaskas modeļi kirasieriem un augstākajiem virsniekiem. Turpmākajās desmitgadēs pīķakasku ieviesa arī Bādenes lielhercogistē, Oldenburgas lielhercogistē u.c. vācu valstīs. XIX gs. vidū un otrajā pusē pīķakasku sāka izmantot arī vairākās citās valstīs, piemēram, Krievijas impērijā, Zviedrijā, Norvēģijā, Čīlē, Meksikā, Kolumbijā u.c.

Resursi internetā par šo tēmu