Atšķirības starp "Plimāža" versijām

No ''Vēsture''
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt
m
m
1. rindiņa: 1. rindiņa:
'''Plimāža''' (''plumage'' - "apspalvojums, spalvu pušķis", no ''plume'' - "spalva", no lat. ''pluma'' - "spalva, pūka"; angl. ''hackle'', fr. ''aigrette'') jeb '''sultans''' (no kr. ''султан'') - dekoratīvs putna spalvu vai zirga astru pušķis virs galcassegas, vai zirga iejūga. Kā galvas rotājums lietots jau no aizvēstures praktiski visās kultūrās kā īpaša statusa apliecinājums. Mūsdienās iekļauts lielas daļas valstu [[Armija|armiju]] parādes uniformās kā aksesuārs (attiecīgi, plimāžas krāsas, izmantotās spalvas un to skaits liecina par dienesta pakāpi un piederību konkrētas valsts konkrētai karaspēka daļai).
+
'''Plimāža''' (''plumage'' - "apspalvojums, spalvu pušķis", no ''plume'' - "spalva", no lat. ''pluma'' - "spalva, pūka"; angl. ''hackle'', fr. ''aigrette''), literatūrā dažkārt lieto arī '''sultans''' (no kr. ''султан'') - dekoratīvs putna spalvu vai zirga astru pušķis virs galcassegas, vai zirga iejūga. Kā galvas rotājums lietots jau no aizvēstures praktiski visās kultūrās kā īpaša statusa apliecinājums. Mūsdienās iekļauts lielas daļas valstu [[Armija|armiju]] parādes uniformās kā aksesuārs (attiecīgi, plimāžas krāsas, izmantotās spalvas un to skaits liecina par dienesta pakāpi un piederību konkrētas valsts konkrētai karaspēka daļai).
  
 
== Literatūra par šo tēmu ==
 
== Literatūra par šo tēmu ==

Versija, kas saglabāta 2010. gada 1. jūnijs, plkst. 07.32

Plimāža (plumage - "apspalvojums, spalvu pušķis", no plume - "spalva", no lat. pluma - "spalva, pūka"; angl. hackle, fr. aigrette), literatūrā dažkārt lieto arī sultans (no kr. султан) - dekoratīvs putna spalvu vai zirga astru pušķis virs galcassegas, vai zirga iejūga. Kā galvas rotājums lietots jau no aizvēstures praktiski visās kultūrās kā īpaša statusa apliecinājums. Mūsdienās iekļauts lielas daļas valstu armiju parādes uniformās kā aksesuārs (attiecīgi, plimāžas krāsas, izmantotās spalvas un to skaits liecina par dienesta pakāpi un piederību konkrētas valsts konkrētai karaspēka daļai).

Literatūra par šo tēmu

  • Svešvārdu vārdnīca. - Norden: Rīga, 1996., 584. lpp.

Resursi internetā par šō tēmu