Atšķirības starp "Senāts" versijām

No ''Vēsture''
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt
m
m
1. rindiņa: 1. rindiņa:
'''Senāts''' (lat. ''Senatus'' - "vecajo padome", no ''senex'' - "vecs vīrs", "sirmgalvis") - augstākā valsts varas vai pārvaldes institūcija daudzās valstīs dažādos vēstures periodos. Atkarībā no konteksta: '''1.'''  '''Krievijas impērijas Senāts''' (kr. ''Сенат'') - augstākā likumdevēja un valsts pārvaldes institūcija [[Krievijas impērija|Krievijas impērijā]] laikā no 22.02.1711. līdz XIX gs. sākumam, kad līdz ar [[Ministrija|ministriju]] izveidošanu ''Senāts'' tika pārveidots par augstāko tiesas instanci, kas izraudzīja arī valsts iestāžu un ierēdņu darbu.
+
'''Senāts''' (lat. ''Senatus'' - "vecajo padome", no ''senex'' - "vecs vīrs", "sirmgalvis") - augstākā valsts varas, pārvaldes vai tiesu institūcija daudzās valstīs dažādos vēstures periodos. Atkarībā no konteksta: '''1.'''  '''Krievijas impērijas Senāts''' (kr. ''Сенат'') - augstākā likumdevēja un valsts pārvaldes institūcija [[Krievijas impērija|Krievijas impērijā]] laikā no 22.02.1711. līdz XIX gs. sākumam, kad līdz ar [[Ministrija|ministriju]] izveidošanu ''Senāts'' tika pārveidots par augstāko tiesas instanci, kas izraudzīja arī valsts iestāžu un ierēdņu darbu.
  
 
== Literatūra ==
 
== Literatūra ==

Versija, kas saglabāta 2008. gada 27. decembris, plkst. 18.50

Senāts (lat. Senatus - "vecajo padome", no senex - "vecs vīrs", "sirmgalvis") - augstākā valsts varas, pārvaldes vai tiesu institūcija daudzās valstīs dažādos vēstures periodos. Atkarībā no konteksta: 1. Krievijas impērijas Senāts (kr. Сенат) - augstākā likumdevēja un valsts pārvaldes institūcija Krievijas impērijā laikā no 22.02.1711. līdz XIX gs. sākumam, kad līdz ar ministriju izveidošanu Senāts tika pārveidots par augstāko tiesas instanci, kas izraudzīja arī valsts iestāžu un ierēdņu darbu.

Literatūra

  • Valsts un tiesību vēsture jēdzienos un terminos. / Sast. P.Valters. - Divergens, Rīga, 2001., 79. lpp.

  • Michel Heller. Histoire de la Russie et de son empire. - Plon, 1997

  • Милов Л.В. Великорусский пахарь и особенности российского исторического процесса. - Москва, 1998

Resursi internetā par šo tēmu