Atšķirības starp "Skolnieku rota" versijām

No ''Vēsture''
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt
m
m
1. rindiņa: 1. rindiņa:
 
'''Skolnieku rota''' - atkarībā no konteksta:
 
'''Skolnieku rota''' - atkarībā no konteksta:
* [[Baltijas landesvērs|Latvijas zemessardzes]] latviešu skolnieku rota, izveidota 1918. gada decembra vidū, bet, Rīgai tuvojoties lielinieku spēkiem, decembra pēdējās dienās un 1919. gada janvāra pirmajās dienās tās personālsastāvs izklīda.
+
* [[Baltijas landesvērs|Latvijas zemessardzes]] latviešu skolnieku rota, izveidota 1918. gada decembra vidū, pildīja rekvizīju un sardzes dienestu. Rota bija pakļauta tieši Apsardzības ministrijai, nevis zemessardzes virsštābam. Rīgai tuvojoties lielinieku spēkiem 1919. gada janvāra pirmajās dienās skolnieku rotas 70 kareivjus kopā ar to komandieri kapteini Bērziņu vienkārši "aizmirsa" Rīgā. Apsardzības ministrijas personāls atstāja Rīgu 1. janvārī 7:00 no rīta ar kuģīti uz Jelgavu – acīmredzot vispārējā haosā neviens no ministrijas ierēdņiem gluži vienkārši neiedomājās padot skolniekiem ziņu, ka jāevakuējas. Rota stāvēja savos posteņos - pildīja sardzes un rekvizīciju dienestu, - un attapās tikai kad pilsētā ienāca sarkanie. Tad skolēniem atlika vien nomest šautenes un slapstīties uz mājām.
 
* [[Cēsu pulka skolnieku rota]]
 
* [[Cēsu pulka skolnieku rota]]
  
 
[[Kategorija:Latvijas Neatkarības karš]]
 
[[Kategorija:Latvijas Neatkarības karš]]
 
[[Kategorija:Latvijas zemessardze]]
 
[[Kategorija:Latvijas zemessardze]]

Versija, kas saglabāta 2018. gada 10. novembris, plkst. 20.31

Skolnieku rota - atkarībā no konteksta:

  • Latvijas zemessardzes latviešu skolnieku rota, izveidota 1918. gada decembra vidū, pildīja rekvizīju un sardzes dienestu. Rota bija pakļauta tieši Apsardzības ministrijai, nevis zemessardzes virsštābam. Rīgai tuvojoties lielinieku spēkiem 1919. gada janvāra pirmajās dienās skolnieku rotas 70 kareivjus kopā ar to komandieri kapteini Bērziņu vienkārši "aizmirsa" Rīgā. Apsardzības ministrijas personāls atstāja Rīgu 1. janvārī 7:00 no rīta ar kuģīti uz Jelgavu – acīmredzot vispārējā haosā neviens no ministrijas ierēdņiem gluži vienkārši neiedomājās padot skolniekiem ziņu, ka jāevakuējas. Rota stāvēja savos posteņos - pildīja sardzes un rekvizīciju dienestu, - un attapās tikai kad pilsētā ienāca sarkanie. Tad skolēniem atlika vien nomest šautenes un slapstīties uz mājām.
  • Cēsu pulka skolnieku rota