Atšķirības starp "Varjagi" versijām

No ''Vēsture''
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt
m
m
 
(2 starpversijas, ko mainījis viens dalībnieks, nav parādītas)
1. rindiņa: 1. rindiņa:
'''Varjagi''' (kr. ''варяги'' - no biz.gr. ''barangoi'', senskand. ''vaeringjar'' - iespējams, no ''vringjar'' - "zobenu vīri" vai no ''vaeringi'' - "uzticamie") - krievu historiogrāfijā [[Vikingi|vikingu]] apzīmējums. Mūsdienu latviešu historiogrāfijā to nelieto, bet novecojušā literatūrā no pagājušā gadsimta pirmās puses un vidus termins vēl sastopams.
+
'''Varjagi''' (kr. ''варяги'' - no biz.gr. ''barangoi'', senskand. ''vaeringjar'' - iespējams, no ''vringjar'' - "zobenu vīri" vai no ''vaeringi'' - "uzticamie") - krievu historiogrāfijā apzīmējums [[Normāņi|normāņu] karadraudzēm, kas sākot ar IX gs. sagrāba virkni atbalsta punktu mūsdienu Krievijas teritorijā, ar laiku izveidojot tur virkni kņazistu (t.sk. [[Kijevas lielkņaziste|Kijevas kņazisti]]). Mūsdienu latviešu historiogrāfijā to nelieto, bet novecojušā literatūrā no pagājušā gadsimta pirmās puses un vidus termins vēl sastopams.
  
Skat. Arī: [[normaņi]]
 
  
== Literatūra par šo tēmu ==
+
==== Literatūra par šo tēmu ====
  
== Resursi internetā par šo tēmu ==
+
==== Resursi internetā par šo tēmu ====
  
 
[[Category:Karavīru kārtas un ieroču šķiras]]
 
[[Category:Karavīru kārtas un ieroču šķiras]]
 
[[Category:Sabiedrība]]
 
[[Category:Sabiedrība]]

Pašreizējā versija, 2016. gada 23. septembris, plkst. 06.06

Varjagi (kr. варяги - no biz.gr. barangoi, senskand. vaeringjar - iespējams, no vringjar - "zobenu vīri" vai no vaeringi - "uzticamie") - krievu historiogrāfijā apzīmējums [[Normāņi|normāņu] karadraudzēm, kas sākot ar IX gs. sagrāba virkni atbalsta punktu mūsdienu Krievijas teritorijā, ar laiku izveidojot tur virkni kņazistu (t.sk. Kijevas kņazisti). Mūsdienu latviešu historiogrāfijā to nelieto, bet novecojušā literatūrā no pagājušā gadsimta pirmās puses un vidus termins vēl sastopams.


Literatūra par šo tēmu

Resursi internetā par šo tēmu