Atšķirības starp "Zeugīts" versijām

No ''Vēsture''
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt
(jauns šķirklis)
 
m
1. rindiņa: 1. rindiņa:
'''Zeugīti''' (no sgr. “zeugos” - “pajūgs”, “pāris”) - [[Senā Grieķija|Senajā Grieķijā]] pilsoņi, kuri varēja iegādāties smagu bruņojuma komplektu, kas nodrošināja viņiem vietu [[Falanga|falangā]] (senāk pētnieki uzskatīja, ka ''zeugīts'' bija tas pilsonis, kuram bija viens vēršu pāris pajūgā, mūsdienās, balstoties uz etimoloģiskiem pētījumiem vairākums pieņem viedokli, ka šeit ir domāts simbolisks “pajūgs” kaujas ierindā, falangā, kur katrs smagi bruņotais karavīrs – [[hoplīts]] bija cieši saistīts ar cīņas biedriem it kā vienā “pajūgā”).
+
'''Zeugīti''' (no sgr. ''zeugos'' - “pajūgs”, “pāris”) - [[Senā Grieķija|Senajā Grieķijā]] pilsoņi, kuri varēja iegādāties smagu bruņojuma komplektu, kas nodrošināja viņiem vietu [[Falanga|falangā]] (senāk pētnieki uzskatīja, ka ''zeugīts'' bija tas pilsonis, kuram bija viens vēršu pāris pajūgā, mūsdienās, balstoties uz etimoloģiskiem pētījumiem vairākums pieņem viedokli, ka šeit ir domāts simbolisks “pajūgs” kaujas ierindā, falangā, kur katrs smagi bruņotais karavīrs – [[hoplīts]] bija cieši saistīts ar cīņas biedriem it kā vienā “pajūgā”).
  
 
[[Kategorija:Tituli un amati]]
 
[[Kategorija:Tituli un amati]]

Versija, kas saglabāta 2011. gada 24. maijs, plkst. 06.18

Zeugīti (no sgr. zeugos - “pajūgs”, “pāris”) - Senajā Grieķijā pilsoņi, kuri varēja iegādāties smagu bruņojuma komplektu, kas nodrošināja viņiem vietu falangā (senāk pētnieki uzskatīja, ka zeugīts bija tas pilsonis, kuram bija viens vēršu pāris pajūgā, mūsdienās, balstoties uz etimoloģiskiem pētījumiem vairākums pieņem viedokli, ka šeit ir domāts simbolisks “pajūgs” kaujas ierindā, falangā, kur katrs smagi bruņotais karavīrs – hoplīts bija cieši saistīts ar cīņas biedriem it kā vienā “pajūgā”).